Upgrade Kit: Ultimaker 2'nizi Bir Üst Seviyeye Taşıyın!

Avrupa'nın en çok tercih edilen 3B yazıcılarının üreticisi Ultimaker, yaptığı yeni duyuruyla Ultimaker 2 kullanıcılarını sevindirecek bir gelişmenin haberini verdi. Baskı başlığı, değiştirilebilir nozul uçları vb. Bir takım parçalardan oluşan Upgrade Kit sayesinde, artık bir önceki nesil, yani Ultimaker 2 serisi 3B yazıcılara sahip olan kullanıcılar yazıcılarını 2+ serisine yükseltebilecekler.

 

Ultimaker, yaptığı bu yenilikle aslında her kullanıcısının sunduğu yeniliklerden faydalanmasını ve bunu da yeni bir yazıcı alma gereksinimi olmaksızın yapmalarını sağlamayı amaçlamış. Mevcut Ultimaker 2 ve Ultimaker 2 Extended sahiplerinin, yalnızca bir Upgrade Kit satın alarak 3B yazıcılarını bir sonraki nesil olan + serisine dönüştürebilecekleri belirtiliyor. 

 

Yükseltme kitinin içerisinde bulunan parçalara bakıldığında, Ultimaker 2+'ta bulunan ancak Ultimaker 2'de bulunmayan tüm parçaların, sete dahil edildiğini görüyoruz.

Upgrade Kit kullanıcılara temel olarak 3 önemli geliştirme sunuyor:

1) Güçlendirilmiş filament besleme motoru: sayesinde kolayca filament değişimi yapılabiliyor. Ayrıca daha kaliteli baskılar için filament basıncı ayarlanabiliyor.

2) Yeni fan bloğu: sayesinde hava akışı daha iyi sağlanıyor. Böylece daha kaliteli baskılar alıyorsunuz.

3) Değiştirilebilir nozul uçları: bilinen diğer adıyla Olsson Block, sizlere 4 farklı nozul ucu sunuyor. Böylece her ihtiyaca uygun baskıları rahatlıkla üretebiliyorsunuz.

 

Tam kutu içeriği ise şöyle:

Monte edilmiş bir baskı kafası, değiştirilebilir nozul uçları, baskı kafası şaftları, bir kalibrasyon kartı, '2+' etiketleri ve diğer yan parçalar.

 

Bu geliştirmeler göz önüne alındığında Upgrade Kit'in Ultimaker 2 veya Ultimaker 2 Extended sahipleri tarafından büyük ilgiyle karşılanacağını söyleyebiliriz.

Yazıcınızı Upgrade ederek güncel kalmakta kararlıysanız, muhtemelen aşağıdaki videoya ihtiyaç duyacaksınız. Öyleyse sizi baş başa bırakıyoruz...

Yazar: Çağan Kuyucu