X-Men Apocalypse de 3B Yazıcılardan Faydalandı

2016 yılının en çok beklenen filmlerinden biri olan, serinin 8. Filmi X-Men Apocalypse’de aslında, bir 3B yazıcı ve bir tasarım ekibi harikalar yaratmış.

Film, dünya tarihindeki ilk mutant olan ve bir şekilde yeniden hayata döndükten sonra insanlığı yok edip her şeyi sıfırdan başlatmayı planlayan süper kötü En Sabah Nur’a karşı dünyayı savunan, Charles Xavier’in öğrencilerini konu alıyor.

 Aslında Marvel Comics’in bir ürünü olan X-Men, yapılan anlaşmalar sonucunda şu anlık 20th Century Fox şirketinin elinde bulunuyor. –Geçen sene Spiderman de Sony’nin elindeydi ancak bu sene izlediğimiz Captain America: Civil War filminde Marvel’de gördük-

Neyse, sonuca gelelim: Filmin yayın haklarına sahip olan Fox şirketi, serinin 8. filmindeki süper kötüsünü, role daha iyi girebilmesi için 3B yazıcı ile basılmış bir kıyafet ile donattı.

 Son yılların başarılı aktörü –Star Wars, Inside Llewyn Davis ve Ex Machine gibi filmlerden tanıyabilirsiniz- Oscar Isaac tarafından canlandırılan En Sabah Nur için filmin baş karakteri denebilir.

Metal görünümlü 13 parçadan oluşan kostümün, çekim aralarında kolay giyilebilir-çıkarılabilir olması için çaba harcanmış. Başlarda, Isaac rolünü oynarken ve çekim aralarında acı çektiğinden de bahsetmiş.

 Başarılı aktörün ve başarılı bir teknik ekibin zaman ve azim ile çözdüğü tüm bu sorunlar sonucunda, yeterli altyapı ile 3D Printer’ların neler ortaya çıkarabileceğini bir kez daha görmüş olduk.

 

Kaynak: 3ders.com | ilgili içeriğe git 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen