Neden Ultimaker

Ultimaker'ın, pazar lideri olan esnek ve kullanımı kolay ürünleri, üretim sürecinize sorunsuz bir şekilde entegre olur ve iş akışınızın kontrolünü baştan sona ele almanızı sağlar.

Deneyimler

Dünyada ve Türkiye'de binlerce üretici, sanayici, mimar, tasarımcı projelerini bir sonraki aşamaya daha hızlı getirmek, prototiplemede maliyet avantajı sağlamak ve pazarlama iletişimini güçlendirmek için 3 boyutlu yazıcı ve 3D tarayıcıları kullanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ar-ge merkezi noktası olan şirketimizde, seri üretime uygun olarak konumlandırdığımız Ultimaker yazıcılar sayesinde ciddi manada hız ve esneklik kazanıyoruz. Fikirlerimizi hayata geçirmek çok daha kolay oluyor.

Güçlühan Kuzyaka - Ones Technology

Hastanelere özel olarak ürettiğimiz kemoterapi ve tpn ilaç hazırlama cihazlarımızda pek çok işlevsel parçayı Ultimaker ailesi 3D yazıcılarla son ürün olarak üretiyoruz. Kullanım kolaylığı ve çok çeşitli filament ile üretim kapasitesi sayesinde pek çok üretim ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz.

Aydın Coşkun - Biohenge

Demirdöküm kalıplarımızın model imalatında taslak modellerini plakalardaki yollukları ve ayrıca ürün prototiplerinde kullanıyoruz işleme zamanından ve hatalı ürün sorununlarından S5 sayesinde hata oranlarını ve zaman uzama sıkıntılarını giderdik, müşterilerimizin istemiş olduğu ürünleri tasarlayıp birebir baskı alıp hem görsel hem işlevsel onaylarına sunuyoruz bu bizlerin hem kurumsal kimlik hemde kalite olarak daha ileriye adım atmamızı sağlıyor.

Davut Kardeş - Arı Döküm

Üretim iş akışınızın kontrolünü elinize alın

Sorunsuz bir şekilde birlikte çalışan 3D yazıcılar, yazılımlar ve malzemeler

Ultimaker S7

Ultimaker, ödüllü Ultimaker S5'in sevdiği her şeyi aldı ve onu daha da iyi hale getirdi. Ultimaker S7'ye işinizi yapma konusunda güvenilebilir ve size kendi işinizi yapma özgürlüğü verir. S7'nin endüktif sensör özellikli yatak seviyelendirmesi, mükemmel bir ilk katman sağlar ve entegre hava yöneticisi, yapı hacmini optimum şekilde düzenlenmiş bir sıcaklıkta tutar.

Ultimaker S5 Pro Bundle

Ultimaker S5'in geniş baskı hacmi sadece büyük modelleri yazdırmanızı sağlamaz ayrıca tek bir baskı tablasına birden fazla parça koymanıza imkan tanır. Ultimaker S5'i Material Station ve Air Manager ile birleştirerek talebi karşılayın, verimliliği en üst düzeye çıkarın ve gönül rahatlığıyla hava kalitesinin tadını çıkarın.

Ultimaker S5

Ultimaker S5'in geniş baskı hacmi sadece büyük modelleri yazdırmanızı sağlamaz ayrıca tek bir baskı tablasına birden fazla parça koymanıza imkan tanır. Ultimaker S5'i Material Station ve Air Manager ile birleştirerek talebi karşılayın, verimliliği en üst düzeye çıkarın ve gönül rahatlığıyla hava kalitesinin tadını çıkarın.

Ultimaker S3

Yeni Ultimaker S3, Ultimaker S-line serisinin son ürünüdür. Etkin şekilde az yer kaplayan tasarımıyla yüksek kaliteli ve kompozit malzemeye hazır performans sunar. En son teknolojiyle donatılan Ultimaker S3, güçlü olduğu kadar kullanımı kolay ve yıkıcı iş modeline sahip şirketlerin ofis içi 3 boyutlu baskıyı benimsemeleri için en uygun maliyetli yöntemi sunar.

Ultimaker 2+ connect

Yeni Ultimaker 2+ Connect 3Dörtgen güvencesiyle şimdi Türkiye'de! Güncel ağ bağlantı özellikleri, yeni tasarlanmış dokunmatik ekranı ile Ultimaker 2+ Connect 3D baskı işleriniz için ilk tercihiniz olacak.

Ultimaker Ürün Şeması

Ultimaker Cura

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcının ilk tercihi olan bu ücretsiz yazılım, güvenebileceğiniz gelişmiş bir dilimleme programıdır. Ayrıca; Ultimaker Cura Enterprise ile, tüm üretim süreçlerinizin sağlıklı kalmasını sağlamak için gelişmiş güvenliğe sahip ve onaylı eklentilerle birlikte çalışabilirsiniz.

Ultimaker Professional

Ultimaker Professional, Yenilenmiş 3D Model Kitaplığı ile sınırsız depolama ve indirme, CAD dosyalarını doğrudan Cura yazılımında açabilme gibi işletmenizde 3D baskıyı bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan yazılım araçlarını sunar. Baskı deneyimi ve tecrübesi için Ultimaker 3D Printing Academy’nin online eğitim platformundaki Profesyonel videolara erişin. 3D baskı operasyonlarınızın kapsamlı rapor takibi ve sorunsuz bir iş akışı, mühendislerinizin her zamankinden daha verimli çalışmasını sağlar.

Ultimaker Essentials

Tasarımcıların ve mühendislerin güncel olarak kullandığı, ancak kurumsal kullancılarımız için özel olarak hazırlanmış bu güçlü yazılımla işletmeniz genelinde 3D baskının avantajlarından faydalanabileceksiniz.

Ultimaker Firmware

Firmware sayesinde Ultimaker 3D yazıcınızı, her yazılım güncellemesinde performans geliştirmeleri ve daha fazla özellik ile daha da yetenekli hale getirin.

Ultimaker Yazılım Şeması

Ultimaker TPU 95A

Ultimaker TPU 95A (termoplastik poliüretan) esnek bir malzemedir. Kimyasal direnç gibi kauçuk ve plastik nitelikleri gerektiren uygulamalar için idealdir. Sorunsuz bir 3D baskı deneyimi için, Ultimaker TPU 95A piyasadaki diğer TPU filamentlerinden daha kolay ve daha hızlı yazdırılacak şekilde tasarlanmıştır.

Ultimaker Tough PLA

Ultimaker Tough PLA, ABS'ye benzer bir tokluğa sahip teknik bir PLA (polilaktik asit) malzemesidir. Delaminasyon veya eğrilme korkusu olmadan daha büyük boyutlarda işlevsel prototipler ve takımlar basmak için idealdir. Tough PLA, normal PLA ile aynı güvenli ve kolay kullanımı sunar.

Ultimaker PVA

Ultimaker PVA (polivinil alkol), çift baskı kafalı 3D yazıcılar için hazırlanan suda çözünebilen, çok tercih edilen bir destek malzemesidir. Özgürlük ve rahatlık sunar: Suda çözünen destekler gerektiren karmaşık geometrileri üretmek için uygun bir malzemedir.

Ultimaker PP

Ultimaker PP (polipropilen), kimyasallara dayanıklı bir malzemedir. Olağanüstü yorulma direncine, yüksek düzeyde tokluğa ve düşük sürtünme katsayısına sahiptir. Elektrikli bileşenlerden hareketli menteşelere kadar PP, prototip oluşturma ve son kullanım parçaları için en uygun malzemedir.

Ultimaker PLA

Ultimaker PLA (polilaktik asit), çok yönlüdür, yazdırması kolaydır ve 11 farklı renge sahiptir. Yüksek boyutsal doğruluk ve kaliteli bir yüzey kalitesi ile güvenilir bir üretim deneyimi sunar. Ayrıntılı prototiplerden basit üretim gereçlerine ve ölçü aletlerine kadar bir dizi uygulama için ideal bir malzemedir.

Ultimaker PC

Ultimaker PC (polikarbonat) malzeme ile 110 °C'ye kadar yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında sert, güçlü ve boyutsal kararlılığı koruyan parçalar üretebilirsiniz. Polikarbonat 3D baskı filament; kalıpları, araçları, işlevsel prototipleri ve kısa vadeli üretim için kullanılacak parçaları yazdırmak için mükemmeldir.

Ultimaker Nylon

Ultimaker Nylon, PA6 / 66 bazlı bir poliamid sınıfıdır. Diğer naylon filamentlere göre daha az nem emilimi ve daha uzun raf ömrü sunar. Önemli ölçüde mekanik gerilime dayanabilen naylon malzeme, 3D baskı araçları, işlevsel prototipler ve son kullanım parçaları için mükemmel bir seçimdir.

Ultimaker CPE

Ultimaker CPE (ko-polyester) malzemesi, 3D baskı prototipleri ve parçalar için ideal bir seçimdir. Bu filament kimyasal direnç, tokluk ve güvenilir ölçülerde çalışabilmeniz için formüle edilmiştir.

Ultimaker Breakwway

Ultimaker Breakaway destek malzemesinin kullanımı kolay ve hızlıdır. Diğer destek malzemelerine oranla daha pürüzsüz kalitede bir yüzey üretip, üretim sonrasında herhangi bir ek işleme gerek duymazsınız.

Ultimaker ABS

Ultimaker ABS (akrilonitril bütadien stiren), eğrilmeyi en aza indirmek ve katmanlar arası tutunmayı sağlamak için özenle geliştirilmiştir. ABS filament, işlevsel prototipler ve karmaşık son kullanım parçaları oluşturmak için mükemmel bir seçimdir.

Ultimaker PVA Çözücü

Ultimaker PVA Çözücü ile karmaşık tasarımları daha hızlı ve daha kolay üretin. PVA çözücü istasyon, baskıda kullanılan destek malzemesini hızlı bir şekilde çözerek, baskı sonrası işlem süresini minimumda tutar ve üretkenliği artırır.

Çözüm ortağı olduğumuz markalar

Türkiye’de ve dünyada 3D yazıcı ve tarayıcılar işini geliştirmek isteyen birçok şirket, marka ve kurum için çözümler üretiyoruz.

3dörtgen Blog

3D yazıcı dünyası ile ilgili son gelişmeler, yeni teknolojiler, teknik bilgiler ve güncellemeler için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık ve Bilgi Formu

Ultimaker yakından tanımak ve ihtiyaçlarınıza yönelik detaylı bilgi almak için formu doldurun. Sizlere mesai saatleri içerisinde geri dönüş sağlanır. Dilerseniz 0216 521 38 40 numaralı telefon ya da kurumsal@3dortgen.com e-posta adresinden bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.


* zorunlu alanlar